TÁBOR 2012

Konec, ať žije BAMBI 2013!

TÁBORSKO – Už je to devět let, když jsme v táborské sokolovně začínali s Václavem Pavlíkem pod patronací senátora Pavla Eyberta Bambiriádou. Tehdy vydatně pršelo a byla fakt hnusná zima. O rok později jsme prožili na náměstí TGM v Táboře zase téměř tropy, ale od té doby nám počasí doslova přeje. Většinou máme pěkné počasí, převážně sluníčko, hezky a teplo, i když nás sem tam ovlažil i lehký deštík…
* Před čtyřmi lety jsme byli vyřazeni ČRDM z měst, která oficiálně pořádají Bambiriády, a tak po domluvě bývalého štábu Bambiriády jsme založili staronovou tradici Bambi a začali myšlenku rozšiřovat do Plané nad Lužnicí, Sezimova Ústí a Chýnova.
* Bambi 2010 navštívilo 12.882 zájemců o dětské a mládežnické regionální volnočasové aktivity - Tábor 3.562, Sezimovo Ústí 5.242 a Planá nad Lužnicí 4.078 návštěvníků. Tento rok byl doslova bombastický, protože regionální přehlídku dětských a mládežnických aktivit navštívilo nejvíce zájemců z řad veřejnosti. Tento zlom byl i odrazem masmédií, že se o Bambi zajímala i Česká televize a skoro [...]

Třetí den skončil, přišlo 3.123 návštěvníků… Ať žije Bambi 2013!

PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Jak je vidět, tak každý bambiden je zcela jiný. V Táboře dominovala bohatá škála kulturních vystoupení a expozice jednotlivých dětských a mládežnických volnočasových aktivit, v Chýnově to zase byly školní soubory, keramici, kreslíři a hlavně ukázka společenského tance a v Plané vše bylo prostoupené sportovním zápolením.
Jak slíbil starosta města Jiří Šimánek, tak obloha byla jako vymetená, sluníčko se na všechny smálo a bylo kolem 24 stupňů… Žádné přeháňky, žádný studený vítr ani větříček, i když mimo dosah sluníčka mohlo být o deset stupňů méně. Návštěvníci, hlavně ti nejmenší, “vyfasovali” kartičky a mohli si vyzkoušet z nabízené pleády disciplín a za splnění už tradičně (každý) dostal speciální plánskou perníkovou medaili. Několik stanovišť měli skauti, pak sportovní kluby, Jirka Vébr se svým dokonalým orientačním během, modeláři nejen s letadly a velkou obrazovkou, ale i s funkčními modely automobilů všech velikostí a druhů. Nechyběli ani hasiči nebo Písničkové froťáky. Tentokrát se sečetli účastníky díky kartičkám pro děti a čárkování [...]

První den skončil, vystupovalo přes 500 účinkujících a přišlo 5.293 zájemců o volnočasové aktivity dětí a mládeže

TÁBOR - Ve čtvrtek 17. května zahájila největší regionální přehlídka volnočasových aktivit dětí a mládeže Bambi 2012, a to na náměstí TGM před Zemědělskou školou.
Vše vypuklo v pravé poledne
Ve 12 hodin už stály všechny expozice, na pódiu, ale také pod ním, se začaly střídat ukázky jednotlivých volnočasových aktivit. Sluníčko se sice schovávalo za mraky, ale velký vítr je vždy rozehnal, abychom nezmokli. Většina hledala co nejvíce oblečení, protože chvílemi byla až zima, na malou chvíli se do nás opřelo křičící sluníčko, ve střehu byly dvě zdravotnice ze Střední zdravotnické školy v Táboře, které ani letos nechyběli na táborské Bambi. Polední rozjezd Bambi zahájili Josef Musil za organizátory. Ve 13 hodin zazněly fanfáry v podání OMS Tábor, pak všechny přivítal starosta města Tábora Jiří Fišer, po něm pozval do Chýnova senátor a starosta města Chýnova Pavel Eybert a nakonec i  starosta Jiří Šimánek, který všechny pozval do svého městečka Plané nad Lužnicí na zakončení Bambi 2012.
Za první den vystoupilo přes pět set [...]

Dnes zahajujeme v Táboře

TÁBOR - Ve čtvrtek 17. května zahajujeme Bambi 2012 na náměstí TGM před Zemědělskou školou, a tak předkládáme poslední variantu programu….

12,00 mažoretky ZŠ  Sez. Ústí, Školní náměstí
12,15 show dance DDM Tábor
12,30 flétnový soubor ZŠ Chýnov
12,45 praporová a bubenická  exhibice Táborská garda DDM Tábor
13,00 slavnostní zahájení Bambi za účasti hostů + fanfáry OMS
13,15 mažoretky ZŠ, Sez. Ústí, Školní náměstí
13,30 orientální tance ZŠ Chýnov
13,45 ukázka boje s dlouhým mečem Blossfechten při DDM Tábor
14,00 Čiriklóre dětský rómský taneční soubor
14,15 orientální tance JUMANAH při DDM Tábor
14,30 praporová exhibice Táborská garda DDM Tábor
14,45 country skupina Dupáček
15,00 vokálně instrumentální soubor ZŠ a MŠ nám. Mikuláše z Husi
15,15 Aerobic DDM Veselí N.L.
15,30 orientální tance JUMANAH při DDM Tábor
15,45 Taneční klub roztleskávaček Tábor
16,00 taneční skupina GR  Tábor
16,15 Taneční škola ATAK Tábor
16,30 country skupina Dupáček
16,45 taneční studio SaraH Tábor
17,00 kytarový soubor DDM Tábor
17,15 Taneční klub roztleskávaček Tábor

expozice, stánek:
* [...]

Program Tábor - 17. května 2012