Author Archive

Konec, ať žije BAMBI 2013!

TÁBORSKO – Už je to devět let, když jsme v táborské sokolovně začínali s Václavem Pavlíkem pod patronací senátora Pavla Eyberta Bambiriádou. Tehdy vydatně pršelo a byla fakt hnusná zima. O rok později jsme prožili na náměstí TGM v Táboře zase téměř tropy, ale od té doby nám počasí doslova přeje. Většinou máme pěkné počasí, převážně sluníčko, hezky a teplo, i když nás sem tam ovlažil i lehký deštík…
* Před čtyřmi lety jsme byli vyřazeni ČRDM z měst, která oficiálně pořádají Bambiriády, a tak po domluvě bývalého štábu Bambiriády jsme založili staronovou tradici Bambi a začali myšlenku rozšiřovat do Plané nad Lužnicí, Sezimova Ústí a Chýnova.
* Bambi 2010 navštívilo 12.882 zájemců o dětské a mládežnické regionální volnočasové aktivity - Tábor 3.562, Sezimovo Ústí 5.242 a Planá nad Lužnicí 4.078 návštěvníků. Tento rok byl doslova bombastický, protože regionální přehlídku dětských a mládežnických aktivit navštívilo nejvíce zájemců z řad veřejnosti. Tento zlom byl i odrazem masmédií, že se o Bambi zajímala i Česká televize a skoro [...]

Třetí den skončil, přišlo 3.123 návštěvníků… Ať žije Bambi 2013!

PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Jak je vidět, tak každý bambiden je zcela jiný. V Táboře dominovala bohatá škála kulturních vystoupení a expozice jednotlivých dětských a mládežnických volnočasových aktivit, v Chýnově to zase byly školní soubory, keramici, kreslíři a hlavně ukázka společenského tance a v Plané vše bylo prostoupené sportovním zápolením.
Jak slíbil starosta města Jiří Šimánek, tak obloha byla jako vymetená, sluníčko se na všechny smálo a bylo kolem 24 stupňů… Žádné přeháňky, žádný studený vítr ani větříček, i když mimo dosah sluníčka mohlo být o deset stupňů méně. Návštěvníci, hlavně ti nejmenší, “vyfasovali” kartičky a mohli si vyzkoušet z nabízené pleády disciplín a za splnění už tradičně (každý) dostal speciální plánskou perníkovou medaili. Několik stanovišť měli skauti, pak sportovní kluby, Jirka Vébr se svým dokonalým orientačním během, modeláři nejen s letadly a velkou obrazovkou, ale i s funkčními modely automobilů všech velikostí a druhů. Nechyběli ani hasiči nebo Písničkové froťáky. Tentokrát se sečetli účastníky díky kartičkám pro děti a čárkování [...]

Druhý den je za námi, účinkovalo přes dvě stě účastníků a přišlo 2.039 zájemců o chýnovské volnočasové aktivity

CHÝNOV - V pátek 18. května 2012 se konal druhý den Bambi 2012, a to před chýnovskou základní školou (má už více jak 110 let).
I když meteorologové na všech serverech a televizích vyhrožovali s přeháňkami a jen mírným oteplením, tak počasí bylo doslova špičkové - ani zima, ani teplo. A tak parkoviště i park před školou byly doslova nabity volnočasovými dětskými aktivitami. Vystupovali nejen domácí, ale i hosté z Tábora, Plané nad Lužnicí a Veselí nad Lužnicí. Počasí přálo, a tak nebylo divu, že na plácku a také v celém parku bylo pořádně živo. Kromě ukázek zájmových souborů, vydávání školního časopisu a dalších kroužků si děti mohly zahrát různé hry a sportovní aktivity. Asi největší úspěšnost mě orientační běh a florbal.
Druhý den slavnostně zahájili trubači OMS TÁBOR, všechny přítomné pozdravil prezident přehlídky Josef Musil, pak promluvil starosta Chýnova Pavel Eybert a pak všechny pozval na sobotu plánský starosta města Jiří Šimánek. Následně pokračoval maratón ukázek - orientální tance ZŠ Chýnov, flétnový [...]

První den skončil, vystupovalo přes 500 účinkujících a přišlo 5.293 zájemců o volnočasové aktivity dětí a mládeže

TÁBOR - Ve čtvrtek 17. května zahájila největší regionální přehlídka volnočasových aktivit dětí a mládeže Bambi 2012, a to na náměstí TGM před Zemědělskou školou.
Vše vypuklo v pravé poledne
Ve 12 hodin už stály všechny expozice, na pódiu, ale také pod ním, se začaly střídat ukázky jednotlivých volnočasových aktivit. Sluníčko se sice schovávalo za mraky, ale velký vítr je vždy rozehnal, abychom nezmokli. Většina hledala co nejvíce oblečení, protože chvílemi byla až zima, na malou chvíli se do nás opřelo křičící sluníčko, ve střehu byly dvě zdravotnice ze Střední zdravotnické školy v Táboře, které ani letos nechyběli na táborské Bambi. Polední rozjezd Bambi zahájili Josef Musil za organizátory. Ve 13 hodin zazněly fanfáry v podání OMS Tábor, pak všechny přivítal starosta města Tábora Jiří Fišer, po něm pozval do Chýnova senátor a starosta města Chýnova Pavel Eybert a nakonec i  starosta Jiří Šimánek, který všechny pozval do svého městečka Plané nad Lužnicí na zakončení Bambi 2012.
Za první den vystoupilo přes pět set [...]

Dnes zahajujeme v Táboře

TÁBOR - Ve čtvrtek 17. května zahajujeme Bambi 2012 na náměstí TGM před Zemědělskou školou, a tak předkládáme poslední variantu programu….

12,00 mažoretky ZŠ  Sez. Ústí, Školní náměstí
12,15 show dance DDM Tábor
12,30 flétnový soubor ZŠ Chýnov
12,45 praporová a bubenická  exhibice Táborská garda DDM Tábor
13,00 slavnostní zahájení Bambi za účasti hostů + fanfáry OMS
13,15 mažoretky ZŠ, Sez. Ústí, Školní náměstí
13,30 orientální tance ZŠ Chýnov
13,45 ukázka boje s dlouhým mečem Blossfechten při DDM Tábor
14,00 Čiriklóre dětský rómský taneční soubor
14,15 orientální tance JUMANAH při DDM Tábor
14,30 praporová exhibice Táborská garda DDM Tábor
14,45 country skupina Dupáček
15,00 vokálně instrumentální soubor ZŠ a MŠ nám. Mikuláše z Husi
15,15 Aerobic DDM Veselí N.L.
15,30 orientální tance JUMANAH při DDM Tábor
15,45 Taneční klub roztleskávaček Tábor
16,00 taneční skupina GR  Tábor
16,15 Taneční škola ATAK Tábor
16,30 country skupina Dupáček
16,45 taneční studio SaraH Tábor
17,00 kytarový soubor DDM Tábor
17,15 Taneční klub roztleskávaček Tábor

expozice, stánek:
* [...]

Už ve čtvrtek 17. května 2012

TÁBORSKO - Ve čtvrtek 17. května začíná už podeváté třídenní maratón volnočasových aktiv dětí a mládeže táborského regionu Bambi 2012. Letos bude probíhat ve třech městech, a to ve čtvrtek 17. května se sejdeme v Táboře na náměstí TGM od 12.00 do 17.30, v pátek 18. května v Chýnově od 12.30 do 16.30 a v sobotu 19. května v Plané nad Lužnicí od 14.00 do 18.00, kde proběhne i tradiční šachový turnaj Bambi o pohár ředitele DDM Tábor… Vše propukne ve čtvrtek 17. května ve 13.00 v Táboře na náměstí TGM před Zemědělskou školou slavnostním zahájením. O ozvučení a konferování se postará DJ Pepíček Lidral.
Vše už bylo několikrát prezentováno v regionálních masmédiích, včetně rádia Blaník a Orlík, a tak se na vás těší nejen organizátoři, ale hlavně zástupci volnočasových aktivit z celého regionu.

Za 14 dní se sejdeme na TGM v Táboře

Ve dnech 17. až 19. května se koná, už podeváté, největší regionální přehlídka dětských a mládežnických volnočasových aktivit Bambi 2012. Letos opět bude probíhat ve třech městech, a to ve čtvrtek 17. května se sejdeme v Táboře na náměstí TGM od 12.00 do 17.30, v pátek 18. května v Chýnově od 12.30 do 16.30, v sobotu 19. května v Plané nad Lužnicí od 14.00 do 18.00, kde proběhne i tradiční šachový turnaj Bambi o pohár ředitele DDM Tábor v Plané nad Lužnicí… Vše propukne ve čtvrtek 17. května ve 13.00 v Táboře na náměstí TGM před Zemědělskou školou slavnostním zahájením. O ozvučení a konferování se postará DJ Pepíček Lidral.
Během třídenního maratónu volnočasových aktiv dětí a mládeže v Táboře kromě zástupců Domu dětí a mládeže Tábor, Informačního centra pro mládež Tábor, Galénova nadačního fondu, hnutí Březový lístek a dalších stálic se představí červený kříž, muzikanti z Cheironu T, mladí záchranáři, kytaristé, historický šerm, Taneční klub roztleskávaček [...]

Vše propukne už za necelý měsíc

TÁBOR / CHÝNOV / PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Ve středu 11. dubna se konala další porada štábu Bambi 2012. Přítomni byli Josef Musil – prezident Bambi 2012 (DDM Tábor), František Doubek – ředitel Bambi Planá nad Lužnicí, Jiří Šimánek – starosta Planí nad Lužnicí, Vladimír Doležal – ředitel šachy Bambi, Dagmar Pařízková za město Tábor, Jiří Vébr za sportovce (Orienteering - super sprint) a Jiří Riki Řeháček – tiskový mluvčí (ANNO JČK, GNF, SBL).
Shrnujeme: Největší přehlídka dětských a mládežnických volnočasových aktivit Bambi 2012 se koná ve dnech 17. až 19. května 2012. Bude probíhat ve třech městech, a to ve čtvrtek 17. května v Táboře na náměstí TGM od 12.00 do 18.00, v pátek 18. května v Chýnově od 12.30 do 16.30, v sobotu 19. května v Plané nad Lužnicí od 14.00 do 18.00, kde proběhne i tradiční šachový turnaj Bambi o pohár ředitele DDM Tábor v Plané nad Lužnicí… Je samozřejmé, že vše bude upřesněno na plakátek a masmédiích (Planá [...]

Program - 19. května - Planá nad Lužnicí

Program Chýnov - 18. května 2012